Carlos Slim Helú – Životopis 4. najbohatšieho miliardára

Carlos Slim Helú sa už síce narodil do bohatej rodiny, no svoj úspech si vybojoval sám. Stal sa výborným a skvele zarábajúcim podnikateľom, ktorý sa vedel orientovať v investíciách.

carlos slim helu

Carlos Slim Helú sa narodil 28.1.1940 v Mexiko City, Mexiko. Jeho otec ušiel do tejto španielsky hovoriacej krajiny kvôli verbovaniu na vojnu v Libanone. Za niekoľko rokov vybudoval sieť obchodov, ktorej hodnota rástla tak ako aj jeho vplyv. Carlos a jeho súrodenci nasávali otcové znalosti a skúsenosti. Otec im otvoril sporiaci účet, na ktorý im týždenne prispieval a spolu s deťmi sledoval, ako vedia hospodáriť s peniazmi.

Po vysokej škole Carlos vytvoril spoločnosť Grupo Carso. V roku 1982 počas ekonomickej krízy v Mexiku využil silu svojho kapitálu a rozhodol sa investovať. Skúpil značky ako Cigatam, Hulera el Centenario, Bimex, Hoteles Calinda, Reynolds Aluminio. Postupom času kupoval ďalšie podniky a jeho konglomerát Grupo Carso sa rozrastal.

Výrazná a dobrá investícia prišla v 90. rokoch, kedy získal podiel v Telmexe, ktorý sa postupom času stal špičkovou telekomunikačnou spoločnosťou v Mexiku. Takisto América Móvil bola výhodnou investíciou, keďže v súčasnosti jej telekomunikačné služby využíva 194,3 milióna obyvateľov viacerých amerických zemí. Carlos Slim Helú taktiež vlastní aj stavebnú spoločnosť Desarrollo, ktorá buduje cestnú a energetickú infraštruktúru. Okrem iného má podiel v Independent News&Media a New York Times Co.

Týmito všetkými investíciami sa prepracoval k majetku až neuveriteľných 64 miliárd USD čo zneho robí štvrtého najbohatšieho muža.

Ako úspešný a bohatý filantrop podporuje rôzne projekty pre pomoc ľuďom. Daroval 65 miliónov amerických dolárov na podporu genetickej medicíny, ktorá by mohla znamenať budúcnosť ľudstva. Za svoje prospešné investície získal nomináciu pre členstvo v Research and Development Corporation Executive Board, – (nezisková organizácia v USA, ktorá spája skúsených ľudí z oblasti podnikania a politiky, aby sa pokúsili vyriešiť svetové problémy.)

Aj Carlos Slim Helú má ako každý človek svoje záľuby a medzi tie jeho patrí príroda, história a baseball. Momentálne ako 70-ročný pán si viac užíva život a venuje sa záľubám. Napriek tomu, že jeho žena, bohužiaľ, zomrela sa však Helú môže cítiť spokojne, pretože má ešte svoje deti, ktoré úspešne pokračujú v jeho stopách.

Páčil sa ti článok ?

 

ÁNO, chcem odoberať hodnotné novinky na e-mail

Napíš svoj názor do komentárov:

 

Odohnoť článok:

Zakladateľ webu Miliardar.sk a úspešný online podnikateľ. Zaujímam sa o podnikanie, psychológiu predaja, marketing, nové technológie... Pomáham obchodníkom a podnikateľom udržovať motiváciu a vzdelávať širokú verejnosť pomocou hodnotného obsahu. Kontakt: info@miliadar.sk