Charles Koch – životopis miliardára

Charles Koch spolu so svojim bratom Dávidom Kochom vlastní a riadi nadnárodnú korporáciu Koch Industries, konglomerát, ktorý je druhou najväčšou súkromne vlastnenou spoločnosťou v Spojených štátoch.

Charles Koch

S bratom Dávidom vlastnia 84 % podiel tejto korporácie. K 25. júlu 2014 činila výška ich imaní 41,3 miliárd USD, vďaka čomu je Charles Koch najbohatším obyvateľom New Yorku a spolu s Dávidom Kochom ôsmym najbohatším človekom na svete.

Pobočky a dcérske firmy Koch Industries podnikajú v mnohých oblastiach – vo výrobe, obchode a investíciách; tiež v primárnych odvetviach ťažby, spracovania a distribúcii ropy, chemikálií, energie, vlákien, polymérov a podobných surovín, minerálov, hnojív, papiera, vybavenia v poľnohospodárskom a chemicko-technologickom sektore, finančníctve, obchodovaní s komoditami atd.

Páčil sa ti článok ?

 

ÁNO, chcem odoberať hodnotné novinky na e-mail

Napíš svoj názor do komentárov:

 

Odohnoť článok:

Zakladateľ webu Miliardar.sk a úspešný online podnikateľ. Zaujímam sa o podnikanie, psychológiu predaja, marketing, nové technológie... Pomáham obchodníkom a podnikateľom udržovať motiváciu a vzdelávať širokú verejnosť pomocou hodnotného obsahu. Kontakt: info@miliadar.sk