David Hamilton Koch – životopis miliardára

David Hamilton Koch, sa narodil 3. máj 1940 vo Wichite – Kansas, Spojené štáty) je americký podnikateľ, filantrop, politický aktivista a chemický inžinier.

David Hamilton Koch

Spolu so svojim starším bratom Charlesom vlastní a riadi nadnárodnú korporáciu Koch Industries, konglomerát, ktorý je druhou najväčšou súkromne vlastnenou spoločnosťou v Spojených štátoch.  S bratom Charlesom vlastnia 84 % podiel tejto korporácie.  K 25. júlu 2014 činila výška ich imaní 41,3 miliárd USD, vďaka čomu je David H. Koch najbohatším obyvateľom New Yorku a spolu s Charlesom Kochom ôsmym najbohatším človekom na svete.

Pobočky a dcérske firmy Koch Industries podnikajú v mnohých oblastiach – vo výrobe, obchode a investíciách; tiež v primárnych odvetviach ťažby, spracovania a distribúcii ropy, chemikálií, energie, vlákien, polymérov a podobných surovín, minerálov, hnojív, papiera, vybavenia v poľnohospodárskom a chemicko-technologickom sektore, finančníctve, obchodovaní s komoditami atd.

Vo voľbe prezidenta Spojených štátov v roku 1980 bol kandidátom na viceprezidenta za Libertariánsku stranu, spolu s prezidentským kandidátom Edwardom E. Clarkom. Ich kandidátny lístok získal 921 128 hlasov (1,06 % – 4. miesto).

Páčil sa ti článok ?

 

ÁNO, chcem odoberať hodnotné novinky na e-mail

Napíš svoj názor do komentárov:

 

Odohnoť článok:

Zakladateľ webu Miliardar.sk a úspešný online podnikateľ. Zaujímam sa o podnikanie, psychológiu predaja, marketing, nové technológie... Pomáham obchodníkom a podnikateľom udržovať motiváciu a vzdelávať širokú verejnosť pomocou hodnotného obsahu. Kontakt: info@miliadar.sk