Liliane Bettencourt – Najbohatšia žena a jej príbeh s L’Oreal

Značka L’Oreal patrí medzi popredných hráčov v biznise točiacom sa okolo ženskej krásy. Viac ako štvrtinu v nej drží najbohatšia žena sveta Liliane Bettencourt, ktorá svoj majetok zdedila po otcovi, ktorý ho vybudoval v podstate z ničoho.

Liliane Bettencourt LOreal

Príbeh L’Oreal začína v roku 1907, kedy Lilianin otec Eugene Schuller vynašiel nový spôsob farbenia vlasov. Postupne sa rozbiehala výroba ďalších a ďalších kozmetických prípravkov. Dcéra Lilian sa narodila ako jedináčik 21. októbra 1922, matka jej zomrela, keď mala päť rokov.

Lilian Bettencourt zdedila podiel v L’Oreale v roku 1954, keď jej zomrel otec. Dnes je najväčším vlastníkom s podielom 27,5%, nasledovaná spoločnosťou Nestlé, ktorá vlastní 26,4%. Zvyšok akcií je verejne obchodovaný.

L’Orealu sa v súčasnosti darí veľmi dobre, je kozmetickým kolosom, ktorý vo výrobe zamestnáva viac ako 15 000 ľudí. Ekonomické výsledky sú vynikajúce a dlhodobo rastú s prekvapujúcou dynamikou. Za rok 2005 spoločnosť ohlásila predaj vo výške 14,5 miliardy eur a zisk 2,2 miliardy eur, čo znamenalo medziročný nárast zisku o 8,5%.

Lilianin manžel André, ktorého si vzala v roku 1954 je bývalým politikom, ktorý zastával významné pozície vo francúzskej administratíve, mimo iného bol napríklad ministrom zahraničia či ministrom pre kultúru. Dcéra Françoisa sedí v správnej rade L’Orealu.

Lilian založila nadáciu Bettencourt Schuller, ktorá každoročne udeľuje cenu pre mladých vedcov z oblasti medicíny a biológie. Ocenený vedec potom spolu so svojím týmom získa 300 000 dolárov pre svoj výskum.

Páčil sa ti článok ?

 

ÁNO, chcem odoberať hodnotné novinky na e-mail

Napíš svoj názor do komentárov:

 

Liliane Bettencourt – Najbohatšia žena a jej príbeh s L’Oreal
5 (100%) 1 vote

Zakladateľ webu Miliardar.sk a úspešný online podnikateľ. Zaujímam sa o podnikanie, psychológiu predaja, marketing, nové technológie... Pomáham obchodníkom a podnikateľom udržovať motiváciu a vzdelávať širokú verejnosť pomocou hodnotného obsahu. Kontakt: info@miliadar.sk