Príbeh úspechu – čas sú peniaze

Kedykoľvek ľudia premýšľajú, v akej oblasti podnikať, stačí sa pozrieť, za čo sú ľudia, ktorí skutočne držia peniaze, tj. bohatí, ochotní utrácať. Dobre vedia, čo má väčšiu hodnotu než peniaze. Vytlačenú komoditu, tak smiešne strácajúcu na hodnote, kedykoľvek zamenia za to najvzácnejšie čo v živote máme.  Svoj čas.

čas sú peniaze

Zatiaľ, čo jedna časť ľudstva obeduje všetok svoj čas pre získanie peňazí, tá bohatšia jedná presne opačne. Chcete dôkaz? Tu je dokonca čerstvý. Z Londýna. Castle Air, firma prešpekulovaného podnikateľa Roya Flooda, začala ponúkať dopravu helikoptérou z malého letiska na londýnskom predmestí, z Biggin Hill. Bola by to nezaujímavá správa, keby nešlo o letisko určené len pre súkromné a korporátne lietadlá. Do centra Londýna je to odtiaľ len 20 kilometrov. Ale po ceste to idete hodinu, zatiaľ čo vzduchom len 6 minút.

A teraz skúšobná otázka: Koľko by ste dali za hodinu svojho života?

Castle Air nasadil za úsporu hodiny života, teda za prelet, taxu, ktorú bohatí po prílete svojím lietadlom k Londýnu bez výčitiek akceptujú:  2300 libier.  Teda 3253 € podľa aktuálneho kurzu.

Podotýkame,  je to cena pre až 6 osôb. Takú kapacitu má totiž vrtulník Agusta Westland 109 a jeho pilotovi je jedno, koľko osôb preváža – cena je rovnaká pre jedného ako pre šesť ľudí. V cene je taktiež dojazd autom od vrtulníku.

Tak čo, odmietli by ste? Pri plnom vrtulníku je to 542€ na osobu.

Odpovedá to cene hodiny Vášho života?

A pokiaľ nie vášho, určite by ste za tuto cenu neboli ochotní ušetriť hodinu času niekoho iného ?

Páčil sa ti článok ?

 

ÁNO, chcem odoberať hodnotné novinky na e-mail

Napíš svoj názor do komentárov:

 

Príbeh úspechu – čas sú peniaze
5 (100%) 3 votes

Zakladateľ webu Miliardar.sk a úspešný online podnikateľ. Zaujímam sa o podnikanie, psychológiu predaja, marketing, nové technológie... Pomáham obchodníkom a podnikateľom udržovať motiváciu a vzdelávať širokú verejnosť pomocou hodnotného obsahu. Kontakt: info@miliadar.sk