Akcie a euro klesajú po útokoch v Paríži

Akcie a euro klesajú po útokoch v Paríži. Čaká sa dopad na cestovný ruch.

pariž

Euro oslabilo voči doláru a akciové indexy hlavných západo-europských búrz strácali takmer percento. Podľa ekonómov môžu teroristické útoky v Paríži zneistiť investorov. Najvýraznejší dopad čakajú na oblasť cestovného ruchu, čo je už vidieť na akciách niektorých aeroliniek.

Kurz eura v reakcií na útoky v Paríži po otvorení trhu v Ázií klesol k minimu za viac ako 6 rokov. Po otvorení európskych trhoch euro mierne oslabilo k doláru, ale vzápätí začalo posilňovať a vracať sa blízko k počiatočným hodnotám.

Psychologický efekt 

Dopad útokov bude podľa analytikov len dočasný. Dlhodobejší dopad na finančných trhoch ani ekonomiku väčšina ekonómov neočakáva. Analytici predpokladajú, že investori, hlavne v Európe, budú opatrnejší.

 „Môže nastať čisto psychologický efekt, ktorý odradí investorov od väčšej aktivity, pokiaľ nebude situácia jasnejšia,“

Málokto ale čaká podobne výrazné dopady, ako mali na trhy útoky teroristov na New York z 11.septembra 2001.

Pre aerolinky a cestovní biznis bola negatívna už nedávna havária ruského lietadla v Egypte, kde existuje podozrenie na teroristický útok a prihlásil sa k nemu Islamský štát.

FOTO: www.telegraph.co.uk

Páčil sa ti článok ?

 

ÁNO, chcem odoberať hodnotné novinky na e-mail

Napíš svoj názor do komentárov:

 

Akcie a euro klesajú po útokoch v Paríži
5 (100%) 1 vote

Zakladateľ webu Miliardar.sk a úspešný online podnikateľ. Zaujímam sa o podnikanie, psychológiu predaja, marketing, nové technológie... Pomáham obchodníkom a podnikateľom udržovať motiváciu a vzdelávať širokú verejnosť pomocou hodnotného obsahu. Kontakt: info@miliadar.sk